Indulás a Déli pályaudvarról éjfélkor. Találkozás előző nap 23 órától, így a metrókkal és vonatokkal kényelmesen megközelíthető a találkozópont.

 

Buszunkkal először Bad Ischl történelmi fürdővárosba hajtunk. Nemcsak a gyógyulni vágyók keresték fel a múlt század elején a császári család is rendszeresen itt nyaralt, körbevéve magát a bécsi művészvilág legjobbjaival.

Ferenc József császár itt tartotta eljegyzését Sissi-vel 1853-ban. Nászajándékul építtette Zsófia Nagy hercegnő, a császár édesanyja a ma is látogatható Császárvillát (Kaiservilla).
De Bad Ischl nemcsak a császári idők emlékeiből él.
Híres fürdő, és gyógyhely. Bad Ischl-ben található Ausztria legrégebbi sósfürdője, de a gyógyulást segíti Ischl nagyszerű klímája is. Ezenkívül Bad Ischl híres kulturális eseményeiről is, nemcsak manapság, de már a császári időkben is. Sok híres művész alkotott a városban, mint Johann Strauß, Lehár Ferenc, Brahms és Bruckner. Lehár villáját meg is látogathatjuk.

 

A fürdőváros megtekintése után buszra szállunk és a festői szépségű Hallstatt városába hajtunk. A Hallstatter See partján fekvő barokk kisváros neve a "só helye". Az 1.000 lélekszámú városka a tó és a magasan kiemelkedő hegyek közé szorítva a hely hiánya miatt nem növekszik, így a régi bájával fogadja látogatóit. Természeti környezete és barokk épületei által Ausztria egyik "ékszerdoboza". A város érdekessége, hogy egyetlen főutcából (Seestrasse) áll. Érdemes megtekinteni a gótikus templomát, melynek három különösen szép szárnyas oltára van.

 

A város bizarr nevezetessége szintén a helyszűkével függ össze. A templom kertjében található a teraszos temető, melyben a halottak maradványait 10 évente kiássák, majd koponyájukat kifehérítik. A koponyákat festett virág- és babérkoszorúkkal ékesítik, majd a fehér "homlokra" gót betűkkel vésik fel a elhunyt nevét. A templom melletti sziklafalba vájt Csontház így őrzi a város halottainak földi maradványait.

Hallstatt további nevezetessége a világ legrégebbi ismert sóbányája. 2002-ben Hallstatt városát UNESCO világörökség részévé nyilvánították, ekkor a 7000 éve működő sóbányát múzeummá alakították át.

A busz délután 16:30-kor indul haza, érkezés Budapestre késő esti órákban, így a tömegközlekedés utolsó járataival haza lehet jutni.